Úkolem každé klimatizace je úprava vzduchu na požadované parametry. Problémem z hygienického hlediska uživatelů bytů nebo jiných prostorů bývá zejména nedostatečné větrání, neúčinné odsávání prachu a jiných škodlivin atd. Klimatizační zařízení tyto problémy odstraňuje.

Účel, pro který se klimatizace zřizuje, je především chlazení vzduchu. Všechny další úpravy vzduchu napomáhají ke zlepšení celkové kvality vzduchu. Druhým, velmi důležitým činitelem pro používání klimatizace, je úprava vlhkosti vzduchu. Předpokládá se totiž, že v obytných místnostech při běžném užívání nedochází ke zvýšené prašnosti, chemickému či jinému zatěžování ovzduší.

Topení klimatizací

Klimatizace může fungovat i jako tepelné čerpadlo vzduch – vzduch, znamená to,
že v jednotce se obrátí způsob distribuce tepla. Vnější jednotka je pak ochlazována
a kondenzuje se na ní vlhkost, vnitřní jednotka naopak topí. Tepelné čerpadlo je velmi výhodná metoda vytápění – poskytuje až trojnásobek topného výkonu při stejném elektrickém příkonu oproti klasickému el. topení. Topení klimatizací se používá zejména v přechodných obdobích k přitápění, kvalitní klimatizace však mohou topit i celoročně.

 • Split klimatizace patří mezi nejpoužívanější typ klimatizace. Chladivo v tomto systému koluje v potrubí mezi vnitřní jednotkou s výparníkem, která přijímá teplo ze vzduchu v místnosti (fouká do místnosti studený vzduch) a odvádí ho pomocí chladiva k jednotce vnější, která teplo dále předává do vzduchu mimo chlazený prostor - obvykle na fasádě domu, balkonu apod.
  Naprostá většina split klimatizací navíc dokáže otočit svůj chod a fungovat jako tepelné čerpadlo k energeticky velmi úspornému vytápění. Tyto jednotky tak mohou být používány celoročně.
 • Multi-split umožňuje chladit či vytápět hned několik místností najednou, s využitím pouze jedné vnější jednotky. S tímto typem klimatizací lze dle potřeb interiéru mezi sebou zcela libovolně kombinovat různé vnitřní jednotky při zachování výkonových kombinací – nástěnné, kazetové, mezistropní a také parapetní jednotky.
 • Komerční klimatizace zajišťují celoroční komfort pro restaurace, maloobchody, kanceláře, hotely, sportovní a volnočasová centra. Komerční klimatizace lze kombinovat také s topnými a větracími systémy, vzduchovými clonami, chladícími jednotkami a systémy pro ohřev teplé vody.
  Správcům budov umožňuje plnou kontrolu nad vnitřním klimatem, nabízí uživatelsky, přívětivou regulaci jednotlivých zón a širší škálu nástrojů pro řízení energií a monitorování několika budov.
 • VRV systémy pracují podobně jako split systémy s přímým výparem chladiva a umožňují napojení až 16 ks vnitřních jednotek na jednu jednotku vnější. Dodávají se ve variantách pouze pro chlazení, s tepelným čerpadlem nebo s rekuperací tepla mezi místnostmi. Jednotlivé vnitřní jednotky mohou být v provedení nástěnném, podstropním, kazetové (do podhledu), satelitním (do podhledu) nebo do VZT potrubí. Rozvod potrubí chladiva je řešen páteřním potrubím, ze kterého vedou odbočky k jednotlivým vnitřním jednotkám. Maximální délka potrubí chladiva k nejvzdálenější vnitřní jednotce může být až 150m.

Provádíme montáž a servis námi dodaných klimatizací. Provádíme i montáž Vámi zakoupené klimatizace, na kterou se však nevztahuje záruční servis. Naše společnost dodává klimatizace do rodinných domů, bytů, kanceláří a v neposlední řadě i do komerčních prostor (obchodní jednotky, sklady, technické místnosti apod.)

Montáž a servis provádíme po celý rok dle smluvených podmínek. Z důvodu kvalitního provedení všech prací, provádí montáž klimatizací výhradně naši odborní pracovníci. V případě zájmu Vám rádi zpracujeme nezávaznou nabídku, která bude obsahovat optimální technické řešení a samozřejmě cenový rozpočet. V níže uvedených bodech naleznete základní informace, jak při dodávce klimatizace postupujeme.

 • Zaměření a poradenství ve Vašich prostorech
 • Zpracování technické a cenové nabídky klimatizace
 • Objednání a dohodnutí montáže klimatizace
 • Doprava a montáž klimatizace
 • Záruční servis
 • Pozáruční servis