• Zavolejte nám
  +420 770 111 444
 • Nerudova 1319/5
  664 51 Šlapanice
 • Po - Pá
  07.00 až 16.00
Alfaklima.cz - Toshiba Haori - designová klimatizace s látkovým potahem Bluishgray

Provádíme montáž a servis klimatizací

 

ZAMĚŘENÍ, PORADENSTVÍ A MONTÁŽ.
ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVIS

Úkolem každé klimatizace je úprava vzduchu na požadované parametry. Problémem z hygienického hlediska uživatelů bytů nebo jiných prostorů bývá zejména nedostatečné větrání, neúčinné odsávání prachu a jiných škodlivin atd. Klimatizační zařízení tyto problémy odstraňuje.

Účel, pro který se klimatizace zřizuje, je především chlazení vzduchu. Všechny další úpravy vzduchu napomáhají ke zlepšení celkové kvality vzduchu. Druhým, velmi důležitým činitelem pro používání klimatizace, je úprava vlhkosti vzduchu. Předpokládá se totiž, že v obytných místnostech při běžném užívání nedochází ke zvýšené prašnosti, chemickému či jinému zatěžování ovzduší.

Topení klimatizací

Klimatizace může fungovat i jako tepelné čerpadlo vzduch – vzduch, znamená to,
že v jednotce se obrátí způsob distribuce tepla. Vnější jednotka je pak ochlazována
a kondenzuje se na ní vlhkost, vnitřní jednotka naopak topí. Tepelné čerpadlo je velmi výhodná metoda vytápění – poskytuje až trojnásobek topného výkonu při stejném elektrickém příkonu oproti klasickému el. topení. Topení klimatizací se používá zejména v přechodných obdobích k přitápění, kvalitní klimatizace však mohou topit i celoročně.

Image
Typy klimatizací
 • Split klimatizace patří mezi nejpoužívanější typ klimatizace. Chladivo v tomto systému koluje v potrubí mezi vnitřní jednotkou s výparníkem, která přijímá teplo ze vzduchu v místnosti (fouká do místnosti studený vzduch) a odvádí ho pomocí chladiva k jednotce vnější, která teplo dále předává do vzduchu mimo chlazený prostor - obvykle na fasádě domu, balkonu apod.
  Naprostá většina split klimatizací navíc dokáže otočit svůj chod a fungovat jako tepelné čerpadlo k energeticky velmi úspornému vytápění. Tyto jednotky tak mohou být používány celoročně.
 • Multi-split umožňuje chladit či vytápět hned několik místností najednou, s využitím pouze jedné vnější jednotky. S tímto typem klimatizací lze dle potřeb interiéru mezi sebou zcela libovolně kombinovat různé vnitřní jednotky při zachování výkonových kombinací – nástěnné, kazetové, mezistropní a také parapetní jednotky.
 • Komerční klimatizace zajišťují celoroční komfort pro restaurace, maloobchody, kanceláře, hotely, sportovní a volnočasová centra. Komerční klimatizace lze kombinovat také s topnými a větracími systémy, vzduchovými clonami, chladícími jednotkami a systémy pro ohřev teplé vody.
  Správcům budov umožňuje plnou kontrolu nad vnitřním klimatem, nabízí uživatelsky, přívětivou regulaci jednotlivých zón a širší škálu nástrojů pro řízení energií a monitorování několika budov.
 • VRV systémy pracují podobně jako split systémy s přímým výparem chladiva a umožňují napojení až 16 ks vnitřních jednotek na jednu jednotku vnější. Dodávají se ve variantách pouze pro chlazení, s tepelným čerpadlem nebo s rekuperací tepla mezi místnostmi. Jednotlivé vnitřní jednotky mohou být v provedení nástěnném, podstropním, kazetové (do podhledu), satelitním (do podhledu) nebo do VZT potrubí. Rozvod potrubí chladiva je řešen páteřním potrubím, ze kterého vedou odbočky k jednotlivým vnitřním jednotkám. Maximální délka potrubí chladiva k nejvzdálenější vnitřní jednotce může být až 150m.

Proč právě my

15 let zkušeností

Kompletní služba

15 let zkušeností

Kompletní služba

Vše dodáváme, montujeme na klíč a poskytujeme i servis.

Rychlý, Přátelský servis

O vše se postaráme

Rychlý, Přátelský servis

O vše se postaráme

Samozřejmostí jsou profesionální služby na míru.

Kvalifikovaný personál

Odborná instalace

Kvalifikovaný personál

Odborná instalace

Kvalifikovaný, pravidelně proškolovaný personál je zárukou poskytování vysoce kvalitních služeb.

100% Spokojenost

Renomované značky

100% Spokojenost

Renomované značky

Pracujeme pouze s výrobky renomovaných značek.

Style Switcher
Layout Style
Predefined Colors
Background Image